LISTA 100!

Wierzę, że posiadanie marzeń to podstawa budowania celu. To sposób na samorealizacje, sens tego, co robimy oraz pragnienie, które prowadzi nas do przodu. Mają one wbrew pozorom ogromny wpływ na nasze życie i sposób myślenia. Po prostu inspiracja, której każdy z nas potrzebuje, prawda? Dzisiaj przedstawię wam sposób na zmobilizowanie się w ich spełnianiu. Zapraszam!

pexels-photo-26067
pexels-photo-140928
pexels-photo-179909
pexels-photo-109067

Lista 100 to zbiór twoich marzeń. Ważne w niej jest byś opisał dokładnie czego chcesz. Każdy najmniejszy szczegół ma tutaj ogromne znaczenie. Zapisz każde twoje najmniejsze pragnienie. Bez znaczenia czy są to rzeczy materialne czy nie. Mają one mieć wartość dla Ciebie. Pamiętaj,że to twoja lista i nikt nie ma prawa ich oceniać a ty nie pozwól sobie wmówić, że jakiekolwiek twoje marzenie(o ile jest etyczne) jest głupie. Lista pozwoli Ci przelać swoje uczucia na papier, co da Ci szanse na oczyszczenie umysłu i spojrzenie na wiele kwestii z nowej perspektywy oraz danie motywacji do ich spełnienia!
W codziennym życiu zajęci obowiązkami nie skupiamy się na marzeniach. Lista 100 powieszona w widocznym miejscu pozwoli nam dodać motywacji w ich spełnienie oraz przypomnieć nam(za każdym razem gdy na nią spojrzymy), że nasze pragnienia są ważne. Liczba 100 nie jest granicą. Marzeń może być o wiele więcej. To nie ma ostatecznego limitu. Ich liczba zależy tylko wyłącznie od Ciebie. W codziennym życiu zajęci obowiązkami nie skupiamy się na marzeniach. Lista 100 powieszona w widocznym miejscu pozwoli nam dodać motywacji w ich spełnienie oraz przypomnieć nam(za każdym razem gdy na nią spojrzymy), że nasze pragnienia są ważne. Liczba 100 nie jest granicą. Marzeń może być o wiele więcej. To nie ma ostatecznego limitu. Ich liczba zależy tylko wyłącznie od Ciebie.

Jak zacząć? Przygotuj sobie miejsce gdzie pojawi się ta lista. Może to być zwykły notes, ściana korkowa w domu czy inne miejsce do którego często zaglądasz. Nanoś swoje marzenia na papier i wykreślaj je, gdy się ono spełni. Nie wykreślaj go, ponieważ każde kolejne spełnione marzenie może być motywacją do spełniania kolejnego. Pamiętaj,że nie od razu Rzym zbudowano a marzenia nie mają limitu czasu spełnienia.

Mi osobiście ta lista pomogła w spełnieniu wielu marzeń. Ostatnie tygodnie(jak mogliście przeczytać wcześniej) były dla mnie bardzo stresujące pod wieloma względami, jednak w końcu wróciłam w pełni do siebie, rozumiejąc przy tym więcej faktów m.in to, że nasze marzenia są warte spełnienia i nikt nie ma prawa Ci ich zabrać. Ludzie wokół Ciebie mogą plotkować, zazdrościć ale mina osób, mówiących nie uda Ci się to w momencie, gdy to osiągasz jest bezcenna, co życzę każdemu was. Stwórzcie swoją listę, walczcie o swoje marzenia i bądźcie dumni ze swojej pracy!

Zrobiliście już listę 100?  Co o niej myślicie? Chcielibyście zobaczyć tutoriale DIY na blogu?

 

pexels-photo-373975
pexels-photo-293365
pexels-photo-380782
pexels-photo-264791
pexels-photo-125545
pexels-photo-129936
pexels-photo-196666
pexels-photo (1)
pexels-photo-235496
pexels-photo-195944

Dodaj komentarz

24 komentarzy do "LISTA 100!"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysiek
Gość

Taka lista to bardzo fajna rzecz. Spisane marzenia i wywieszone w widocznym miejscu sprawiają, że ciągle o nich myślimy i dążymy do ich realizacji. Jeśli dojdzie do tego jeszcze konkretny plan to już w ogóle bajka. Sam mam taką listę i zmieniła ona naprawdę wiele w moim życiu.
ps. nie wiem czemu, ale nie mogę tu używać małych liter, próbowałem wszystkiego i nic (caps lock wyłączony) 😀

facetwformie.pl
Gość

a ja kieruję się zasadą „kiedy inni marzą, ja realizuje cele” Oczywiście , ma swoje marzenia jak każdy, ale staram się raczej nie fantazjować „ojej , ale byłoby fajnie….” tylko małymi kroczami, realizować większe cele, pozdro

Niebanalne Życie
Gość

Świetny pomysł z tą listą! Czasami podczas nadmiaru obowiązków zapominamy, że w ogóle mamy jakieś marzenia. Sama ostatnio się na tym przyłapałam, a marzenia dodają tyle radości w życiu. 🙂

Marta Kraszewska
Gość

Chyba coś takiego zrobię! To może nie będzie lista 100, ale po prostu lista:)

Patrycja Janicka
Gość

Hmm, czy ja bym znalazła tyle marzeń?! Może:)

zaniczka
Gość

trzeba uwazac o czym sie marzy, a noz widelec sie spełni 🙂

Justa
Gość

Wszystkie marzenie są do spełnienia, jedyną rzeczą która może je blokować w realizacji i dążenia do nich jesteśmy MY sami więc taka lista powinna być dobrze dla Nas widoczna aby motywowała Nas każdego dnia.
Sama jeszcze jej nie posiadam ale nadrobię.
A tymczasem zapraszam do siebie, gdzie do wygrania jest Kalendarz na 2017 rok, który na pewno pomoże w planowaniu marzeń i celów.
http://justapozagranicami.com/do-wygrania-kalendarz-polki-2017/
Pozdrawiam serdecznie.

Darina z Pozytywne Wychowanie
Gość

Lubię marzenie, listy i plany, a w 2017 roku stawiam na cele. 🙂

Dziubdziak
Gość

Ja uwielbiam listy ale takie na bieżąco do zrobienia. Co do marzeń zwykle mam jedno większe, jakiś cel na rok i do tego dążę. Może gdybym spisała listę 100 więcej by się spełniło, choć pewnie bym tyle nie uzbierała😊

ANIAA BLOGUJE.
Gość

Ja co roku robię listę rzeczy do zrobienia, a później skreślam te rzeczy które uda mi się zrobić 😊

Quanna
Gość

Ja jeszcze nie mam takiej listy, ale wydaje mi się, ze to bardzo dobry pomysł! Na pewno sprzyja to motywacji, w realizacji marzeń 🙂

ania
Gość

Już kiedyś realizowałam taki pomysł. Listę do wykreślania zaproponowałam też mężowi – tylko nie marzeń, a celów zawodowych. Tak szybko zapominamy o swoich sukcesach, a celebrujemy porażki.

Agata
Gość

Wydaje mi się, że gdzieś już czytałam o takiej liście, ale pomysł wydaje mi się bardzo dobry 🙂

Matka Wielowymiarowa
Gość

Ja mam marzen jeszcze pełno, ale brak motywacji, kasy i czasu na ich spelnienie. W przyszłym roku rozwijam bloga i chce wreszcie miec kaloryfer na brzuchu 🙂 A jeżeli chodzi o moje dzieci to chcialabym żeby operacja corki przebiegla pomyslnie a syn mniej chorował. Mam nadzieję, że uda się nam to osiągnąć

Grzegorz Deuter
Gość

Smaczne ciasteczka na fotce 🙂

Natalia Jaranowska
Gość

Kocham marzyć, kocham spełniać marzenia!

Smiley Project
Gość

Seteczka by sie pewnie uzbierała 😉 Ale niech spełni sie choć część!

Rytmy Natury
Gość

Ściana korkowa to już klasyka. Faktycznie zmaterializowanie w pewnym sensie obrazu marzeń przyspiesza ich realizację. Muszę w końcu to wdrożyć bo ciągle zwlekam. Mam w takim razie postanowienie na nowy rok 😉

Indianadriana
Gość

Ja mam swoją listę 😀 kocham marzyć i spełniać sny. Pozdrawiam 🙂

Kamashek
Gość

Bo marzyc nie zabroni Ci nikt! Love it