Wierzę, że posiadanie marzeń to podstawa budowania celu. To sposób na samorealizacje, sens tego, co robimy oraz pragnienie, które prowadzi nas do przodu. Mają one wbrew pozorom ogromny wpływ na nasze życie i sposób myślenia. Po prostu inspiracja, której każdy z nas potrzebuje, prawda? Dzisiaj przedstawię wam sposób na zmobilizowanie się w ich spełnianiu. Zapraszam!
Lista 100 to zbiór twoich marzeń. Ważne w niej jest byś opisał dokładnie czego chcesz. Każdy najmniejszy szczegół ma tutaj ogromne znaczenie. Zapisz każde twoje najmniejsze pragnienie. Bez znaczenia czy są to rzeczy materialne czy nie. Mają one mieć wartość dla Ciebie. Pamiętaj,że to twoja lista i nikt nie ma prawa ich oceniać a ty nie pozwól sobie wmówić, że jakiekolwiek twoje marzenie(o ile jest etyczne) jest głupie. Lista pozwoli Ci przelać swoje uczucia na papier, co da Ci szanse na oczyszczenie umysłu i spojrzenie na wiele kwestii z nowej perspektywy oraz danie motywacji do ich spełnienia!
W codziennym życiu zajęci obowiązkami nie skupiamy się na marzeniach. Lista 100 powieszona w widocznym miejscu pozwoli nam dodać motywacji w ich spełnienie oraz przypomnieć nam(za każdym razem gdy na nią spojrzymy), że nasze pragnienia są ważne. Liczba 100 nie jest granicą. Marzeń może być o wiele więcej. To nie ma ostatecznego limitu. Ich liczba zależy tylko wyłącznie od Ciebie. W codziennym życiu zajęci obowiązkami nie skupiamy się na marzeniach. Lista 100 powieszona w widocznym miejscu pozwoli nam dodać motywacji w ich spełnienie oraz przypomnieć nam(za każdym razem gdy na nią spojrzymy), że nasze pragnienia są ważne. Liczba 100 nie jest granicą. Marzeń może być o wiele więcej. To nie ma ostatecznego limitu. Ich liczba zależy tylko wyłącznie od Ciebie.

Jak zacząć?
Przygotuj sobie miejsce gdzie pojawi się ta lista. Może to być zwykły notes, ściana korkowa w domu czy inne miejsce do którego często zaglądasz. Nanoś swoje marzenia na papier i wykreślaj je, gdy się ono spełni. Nie wykreślaj go, ponieważ każde kolejne spełnione marzenie może być motywacją do spełniania kolejnego. Pamiętaj,że nie od razu Rzym zbudowano a marzenia nie mają limitu czasu spełnienia.

Mi osobiście ta lista pomogła w spełnieniu wielu marzeń. Ostatnie tygodnie(jak mogliście przeczytać wcześniej) były dla mnie bardzo stresujące pod wieloma względami, jednak w końcu wróciłam w pełni do siebie, rozumiejąc przy tym więcej faktów m.in to, że nasze marzenia są warte spełnienia i nikt nie ma prawa Ci ich zabrać. Ludzie wokół Ciebie mogą plotkować, zazdrościć ale mina osób, mówiących nie uda Ci się to w momencie, gdy to osiągasz jest bezcenna, co życzę każdemu was. Stwórzcie swoją listę, walczcie o swoje marzenia i bądźcie dumni ze swojej pracy!

Zrobiliście już listę 100?  Co o niej myślicie? Chcielibyście zobaczyć tutoriale DIY na blogu?

Pozdrawiam, Nika xx