MIASTO KOGUTÓW

11 CZERWIEC 2017

Na początku wolę zaznaczyć, że zdjęcia pochodzą z Puław i Kazimierza Dolnego, gdzie ostatnio miałam okazje być. Jak widzicie na fotografiach powyżej dużą role odgrywają tam zwierzęta. W Kazimierzu Dolnym powstał pomnik ufundowany przez mieszańców tego miasta, którego celem było upamiętnienie wyjątkowego czworonoga, Burka. Według historii był on bezpańskim psem, który często krążył przy restauracji. Turyści przechodzący obok niej, interesowali się pupilem, dając mu jedzenie.Co w tej historii jest najciekawsze? Burek odprowadzał swoich klientów do ich aut, trzymając jedzenie w pysku. Zjadał je dopiero, gdy klient odjechał a on wracał pod restauracje, ściągając tym sposobem nowych. Nie wiadomo tak naprawdę do kogo wcześniej należał wspomniany wyżej bohater historii.

PAWIE

W Puławach, w zwierzętach zdecydowanie przeważają pawie. Przechodząc, parkiem można ujrzeć ich mnóstwo, w różnych miejscach. Na oknach, idąc alejką, nawet znalazłam jednego na drzewie.

KOGUTY

Drugim zwierzęcym symbolem bez wątpienia jest kogut. Jest on atrakcją turystyczną tego miasta. Dlaczego? W Kazimierzu Dolnym jest słynna restauracja, która piecze od lat koguty Kazimierskie. Według legendy przechytrzył on diabła. Jeśli wybieracie się tam w podróż, nie zapomnijcie o nich, ponieważ jest to główna atrakcja turystyczna Kazimierza Dolnego.