Miasto kogutów

PL: Cześć wszystkim! Na początku wolę zaznaczyć, że zdjęcia pochodzą z Puław i Kazimierza Dolnego, gdzie ostatnio miałam okazje być. Jak widzicie na fotografiach powyżej dużą role odgrywają tam zwierzęta.W Kazimierzu Dolnym powstał pomnik ufundowany przez mieszańców tego miasta, którego celem było upamiętnienie wyjątkowego czworonoga, Burka. Według historii był on bezpańskim psem, który często krążył przy restauracji. Turyści przechodzący obok niej, interesowali się pupilem, dając mu jedzenie.Co w tej historii jest najciekawsze? Burek odprowadzał swoich klientów do ich aut, trzymając jedzenie w pysku. Zjadał je dopiero, gdy klient odjechał a on wracał pod restauracje, ściągając tym sposobem nowych. Nie wiadomo tak naprawdę do kogo wcześniej należał wspomniany wyżej bohater historii, jednak jedno było pewne.Mieszkańcy na pewno nie zapomnieli o Burku, któremu poświęcili pomnik. Drugim zwierzęcym symbolem bez wątpienia jest kogut. Jest on atrakcją turystyczną tego miasta. Dlaczego? W Kazimierzu Dolnym jest słynna restauracja, która piecze od lat koguty Kazimierskie. Według legendy przechytrzył on diabła. Jeśli wybieracie się tam w podróż, nie zapomnijcie o nich, ponieważ jest to główna atrakcja turystyczna Kazimierza Dolnego. Za to w Puławach, w zwierzętach zdecydowanie przeważają pawie. Przechodząc, parkiem można ujrzeć ich mnóstwo, w różnych miejscach. Na oknach, idąc alejką, nawet znalazłam jednego na drzewie. Drugim zwierzęcym symbolem bez wątpienia jest kogut. Jest on atrakcją turystyczną tego miasta. Dlaczego? W Kazimierzu Dolnym jest słynna restauracja, która piecze od lat koguty Kazimierskie. Według legendy przechytrzył on diabła. Jeśli wybieracie się tam w podróż, nie zapomnijcie o nich, ponieważ jest to główna atrakcja turystyczna Kazimierza Dolnego. Za to w Puławach, w zwierzętach zdecydowanie przeważają pawie. Przechodząc, parkiem można ujrzeć ich mnóstwo, w różnych miejscach. Na oknach, idąc alejką, nawet znalazłam jednego na drzewie.
Jednak nie o nich miał być post,więc wróćmy do tematu. Poniżej możecie ujrzeć Świątynie Sybilli, która stała się inspiracją dla Jana Pawła II, który napisał poemat o tym samym tytule. Współcześnie jest to muzeum, które ma przypominać o losach naszego kraju. Budowla zawiera niesamowitą historię, którą zachęcam, byście poznali, ponieważ jest naprawdę niesamowita. Puławy to miejsce, które na każdym kroku posiada mnóstwo odrestaurowanych kamienic oraz zabytków, które aż proszą się, by je odkryć. Następne miejsce, kończącą serie podróżniczą z tego miejsca pokaże wam w następnym poście, udowadniając, że zwiedzanie nie musi być nudne i naprawdę może zaskoczyć! Jednak nie o nich miał być post,więc wróćmy do tematu. Poniżej możecie ujrzeć Świątynie Sybilli, która stała się inspiracją dla Jana Pawła II, który napisał poemat o tym samym tytule. Współcześnie jest to muzeum, które ma przypominać o losach naszego kraju. Budowla zawiera niesamowitą historię, którą zachęcam, byście poznali, ponieważ jest naprawdę niesamowita. Puławy to miejsce, które na każdym kroku posiada mnóstwo odrestaurowanych kamienic oraz zabytków, które aż proszą się, by je odkryć. Następne miejsce, kończącą serie podróżniczą z tego miejsca pokaże wam w następnym poście, udowadniając, że zwiedzanie nie musi być nudne i naprawdę może zaskoczyć!

Blog przeszedł modyfikacje od strony wizualnej. Strona uległa poprawie oraz posty i jakość zdjęć. Dajcie znać co myślicie o poście oraz zmianach. Jeśli strona wam się podoba bedzie mi miło, jeśli zapiszecie się do newsletter’a, który znajduje się poniżej. Co myślicie o zmianach na blogu? Podobają wam się zdjęcia? Byliście już w Puławach i Kazimierzu Dolnym?

 

 

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Miasto kogutów"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Justyna Najbauer
Gość

Byłam kilkukrotnie w Kazimierzu Dolnym i nadal chętnie wracam do tego pięknego miasta 😊

kaja wichowska
Gość

Uwielbiam podróżować i poznawac nowe miejsca. Od niedawna mam mozliwosc spelniania swojej pasji i ciagle pstrykam zdjecia. Czekam na kolejny wyjazd aby porobic jakies zdjecia z pięknymi widokami. Buziaki

Caiawichowska

PinkyPromiseGang 👈🏻oddaje obserwacje👈🏻 +ROZDANIE

Natalia Urbaś
Gość

Nigdy tu jeszcze nie byłam, ale z miłą chęcią tu zaglądnę 😀
Te pawie to pocieszne są 😀

MADEMOISELLE
Gość

Nigdy nie byłam w tych miastach, ale zdjęcia z pewnością zachęcają do odwiedzin! Ciekawa historia o Burku! Wiesz, może czy żył on bardzo dawno czy pomnik jest nowy?

Pozdrawiam ♥,
MADEMOISELLE BLOG

Kyōko Katie
Gość

Bardzo ładne zdjęcia <3

La Bonny
Gość

Moje miasto takie piękne <3 super fotorelacja 🙂

Amelia Wolińska
Gość

Widzę, że moje okolice 😉 Kozłówka pięknę miejsce, szczególnie, gdy kwitną już kwiaty 😀 Warto odwiedzić 🙂 Kazimierz Dln. także. Puław niestety nie zwiedzałam, więc dziękuje za minimalne pokazanie mi nich ;D