Witaj Muiden

 

IMG_9468
IMG_9464
IMG_9442

Muiden to małe miasto w Holandii. Główną atrakcją tego miejsca, która przyciąga turystów jest zdecydowanie zamek, który przez lata pełnił różne funkcje. We wczesnych latach był on używany jako miejsce spotkań artystów, następnie pełnił funkcje więzienia dla skazańców, by ostatecznie stał się częścią Narodowego Muzeum. Prawdą jest, iż zamek jest starszy niż cała Holandia oraz fakt, że jest otoczony wodą.
Podczas mojej wizyty miałam okazję, obejrzeć interesujące miejsca i zabytki. Widziałam zamek od środka oraz szłam wzdłuż ogrodu, gdzie znajdowało się mnóstwo gatunków kwiatów i roślin. Zwiedzanie jest możliwe na dwa sposoby: samemu lub z przewodnikiem. Samemu możesz obejrzeć zabytki, cały zamek i otoczony teren wraz z ogrodem. Za to zwiedzanie z przewodnikiem jest podzielone na godziny, gdzie przewodnik pokazuje wam każdy zamknięty pokój, gdzie znajdują się obiekty codziennego użytku jak np meble czy naczynia. Podążając, pośród różnych miejsc zamku, cofasz się w czasie, mając okazję zobaczyć jak ludzie w dawnych czasach gotowali, jedli, spali czy po prostu żyli w czasach średniowiecza, czasach w których zamek został zbudowany.

 Daj mi znać jak się podobał post i vlog. Życzę Ci miłego czytania i oglądania vloga oraz oczywiście miłego dnia!

IMG_9491
IMG_9500
IMG_9540
IMG_9420
IMG_9641-e1503924495262

 

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Witaj Muiden"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnesssja
Gość

Piękne zdjęcia! <3

Gabriela
Gość

Cudowne zdjęcia <3

Richard
Gość

Epic pictures of the castle. Thanks for sharing.

Tymek
Gość

Ładne zdjęcia, jednak dałbym więcej z tego pięknego miejsca 😉

Kevin
Gość

NICE POST! I WOULD LOVE TO TRAVEL ALONE BUT I ALWAYS NEED SOMEONE WITH ME TO TAKE GOOD PHOTOS SO I WOULD still prefer touring with a guide or at least a FRIENd. 😊

Gabriela
Gość

PRZEPIĘKNE ZDJĘCIA <3

Anika
Gość

Piękne zdjęcia, jest klimacik 🙂

Świat Toli
Gość

Jak tam pięknie. Bardzo ładne zdjęcia.