DIY: Ekologiczne bransoletki

12 WRZESIEŃ 2017

Cześć, dziś gościnnie witam na blogu , by pokazać wam proste bransoletki “zrób to sama”. Wiem, wiem, sezon letni się kończy i w sumie szkoda, że nie podrzuciłam tego DIY wcześniej, ale ponoć jeszcze czekają nas wrześniowe upały więc nic straconego. Do tego znam osoby, które uważają, że lody najlepiej jeść, gdy jest zimno. Przejdźmy do rzeczy! Mogą to być bardzo proste bransoletki, albo blogersko-instagramowe jakich nie powstydziłaby się najaktywniejsza fashionistka. Ogranicza nas tylko wyobraźnia (no i może wprawa w posługiwaniu się materiałami plastycznymi.

POTRZEBNE BĘDĄ:
BAZA: patyczki po lodach, pojemnik z wodą,kubek

OZDABIANIE: farby akrylowe, pędzel, brokat, sznurki,taśmy

sposób wykonania:

1. Patyczki moczymy w pojemniku z czystą wodą, patyki mogą być różnej grubości i długości, nie muszą być nawet bardzo czyste, gdyż następnie i tak będziemy je malować. Patyczki powinny się moczyć ok 5-10godzin, możemy je zostawić na całą noc, by następnego dnia były już miękkie. Mokre patyczki będą łatwo się wyginać, wybierz szerokość kubka, która Ci odpowiada i pozawijaj patyczki do środka. Zostaw w kubku na kolejne 5-10 godzin, by dobrze wyschnęły i zmieniły kształt na stałe.Farbą akrylową pokrywam powierzchnię drewnianej bransoletki.

2. Jeśli chcesz nakleić na nią taśmię czy obwiązać sznurkiem, by uzyskać ciekawsze wzory. Na gładkiej powierzchni możesz też samodzielnie wykonać wzory lub ozdobić ją metodą decoupage. Możesz też okleić całą powierzchnię gotową tasiemką o odpowiedniej szerokości lub pobawić się, czy zainspirować się, którąś z poniższych:

Lubisz ten projekt? Zostaw opinię w komentarzu i sprawdź więcej projektów od Przypadkowe rzeczy BLOG, ,gdzie piszę o wszystkim co mnie interesuje - lifestyle, tematach dla kobiet, zdrowiu1, urodzie i oczywiście DIY