Wtym poście przedstawie wam moją fotorelację oraz vloga z kolejnej podróży. Pochodzi od z Arhnem, miasta w Holandii, gdzie znajdziecie Królewskie Zoo i Safari (ang. Royal Burgers’ Zoo lub hol. Koninklijke Burgers’ Zoo). To największe zoo w kraju, założone w 1913 roku.

Jest wyjątkowe nie ze względu na swoją wielkość czy ilość stworzeń, ale niesamowite warunki jakie zwierzęta posiadają w formie ogromnych terenów na wybiegi i obiektów stanowiących o ich środowisku.

Całe Zoo jest podzielone na 7 stref. Zanim wkroczymy do miejsca, gdzie możemy udać się do każdej ze stref, witani jesteśmy przez naszych czarno-białych przyjaciół z Madagaskaru, czyli pingwinów. Pierwszą strefą jest Park- obcowanie z przyrodą wypełnioną mnóstwem drzew, wzgórzy i obszarowych widoków, którym mogą podołać tylko zwierzęta takie, jak słonie, pantery, pingwiny, flamingi, czy surykatki. Spotkamy tutaj także goryle, szympansy i ubarwione malowniczo ptactwo. Drugi obszar to Safari. Odkryć można tutaj zwierzęta znane ze swoje wyjątkowej dzikości obszarów sawanny ze Wschodniej Afryki: nosorożce, żyrafy, zebry, antylopy i gnu.

Niedaleko na terenie spotkać można także dzikie koty jak lwy czy gepardy. Trzeci obszar to Pustynia. To wyjątkowe miejsce, gdzie jest możliwość wypróbowania na własnej skórze i przejścia pośród skał z Arizony i północnego Meksyku. Bogactwo flory i fauny otoczone krajobrazem pustynnym. Obszar czwarty to tzw. Namorzyny. Niespotykane lasy mangrowe, a pośród nich manaty, ptaki, ryby, kraby oraz setki motyli na ponad 3000 metrach sześciennych. Obecność w takim miejscu jest inspirowana wyjątkowością rezerwatu przyrody w Belize. To niezapomniane chwile pośród ciszy i piękna wiecznej zieleni.