Podróże

DZIEŃ ZE ZWIERZĘTAMI

Cześć wszystkim! 

W tym poście przedstawie wam moją fotorelację oraz vloga z kolejnej podróży. Pochodzi od z Arhnem, miasta w Holandii, gdzie znajdziecie Królewskie Zoo i Safari (ang. Royal Burgers’ Zoo lub hol. Koninklijke Burgers’ Zoo). To największe zoo w kraju, założone w 1913 roku. Jest wyjątkowe nie ze względu na swoją wielkość czy ilość stworzeń, ale niesamowite warunki jakie zwierzęta posiadają w formie ogromnych terenów na wybiegi i obiektów stanowiących o ich środowisku.

O ZOO I SAFARI:

 Całe Zoo jest podzielone na 7 stref. Zanim wkroczymy do miejsca, gdzie możemy udać się do każdej ze stref, witani jesteśmy przez naszych czarno-białych przyjaciół z Madagaskaru, czyli pingwinów. Pierwszą strefą jest Park- obcowanie z przyrodą wypełnioną mnóstwem drzew, wzgórzy i obszarowych widoków, którym mogą podołać tylko zwierzęta takie, jak słonie, pantery, pingwiny, flamingi, czy surykatki. Spotkamy tutaj także goryle, szympansy i ubarwione malowniczo ptactwo. Drugi obszar to Safari. Odkryć można tutaj zwierzęta znane ze swoje wyjątkowej dzikości obszarów sawanny ze Wschodniej Afryki: nosorożce, żyrafy, zebry, antylopy i gnu. Niedaleko na terenie spotkać można także dzikie koty jak lwy czy gepardy. Trzeci obszar to Pustynia. To wyjątkowe miejsce, gdzie jest możliwość wypróbowania na własnej skórze i przejścia pośród skał z Arizony i północnego Meksyku. Bogactwo flory i fauny otoczone krajobrazem pustynnym. Obszar czwarty to tzw. Namorzyny. Niespotykane lasy mangrowe, a pośród nich manaty, ptaki, ryby, kraby oraz setki motyli na ponad 3000 metrach sześciennych. Obecność w takim miejscu jest inspirowana wyjątkowością rezerwatu przyrody w Belize. To niezapomniane chwile pośród ciszy i piękna wiecznej zieleni. 

Kawałek dalej znajduje się piąty obszar zwany Buszem. Tutaj właśnie poznać można prawie 50 gatunków zwierząt i ponad 1500 gatunków roślin z tamtejszych rejonów – obszarów znanych w Azji, Afryce i Ameryce. Najpiękniejszą częścią tego obszaru jest możliwość na własnej skórze przejścia nad wodospadem, wędrówki niewielkim mostem linowym nad prawdziwą i dość głęboką wodą, przeciskania się pomiędzy wilgotnymi i mokrymi skałami. Przedostatnim obszarem jest Rimba. Jest to rezerwat znany w Kalimandanie w Indonezji. Spotkać można tutaj gatunki znane z Południowo-Wschodnej Azji, rzadkie i bogate w swojej wyjątkowości, jak tygrysy, gibony, pytony i niedźwiedzie.

Siódmy i ostatni obszar to Ocean. Oceanarium Indo-Pacyficzne pokazuje swoje najpiękniejsze gatunki i najbardziej kolorowe cuda z tamych rejonów. Od takich, które z łatwością można zobaczyć przy plaży, przez gatunki żyjące w okolicach Rafy Koralowej, aż do głębinowych ryb, które można zobaczyć tylko w specjalnym świetle (ultrafiolecie i przefiltrowanym świetle dziennym). Zdjęcia z siódmego obszaru pojawią się w osobnym poście. Podobnie jak zdjęcia z wystawy Gwiezdnych wojen.

Dajcie znać co myślicie o zdjęciach i vlogu

Hello, you! I'm Nika, a 19 year old girl living in Poland, spending most of her time blog writing, photo taking, drawing and making vlogs on my channel.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "DZIEŃ ZE ZWIERZĘTAMI"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jednafiga
Gość

Świetne zdjęcia 🙂

Invincible