16 kwietnia 2018

DLACZEGO INDYWIDUALNOŚĆ
JEST NAJLEPSZA?

Indywidualność jest rzeczą naprawdę piękną. Pozwala nam pokazać jacy jesteśmy. Porównywanie siebie do innych zabija ją,sprawiając, że stajemy się osobami bez charakteru.To właśnie on wraz z wyglądem oraz ogólnym zachowaniem wpływa na to jak postrzegają nas inni. Jednak czy to jest naprawdę ważne w chwili,gdy sami akceptujemy siebie,znając swoje wady i zalety?
Przez ostatnie miesiące zaniedbywałam kategorie Lifestyle. Nie dlatego, że nie miałam tematów na post ani zdjęć. Wręcz przeciwnie, w mojej głowie panowała lawina pomysłów, która czekała tylko, by wypłynąć.Problem polegał na tym, że za każdym razem, gdy próbowałam napisać coś bardziej osobistego, nie byłam pewna, czy dobrze robię, pisząc to. Pozwoliłam utracić moją indywidualność w tym co robię, sprawiając,że ta strona w pewnym momencie stała się dla mnie obca.

powrót

Blog od początku był dla mnie czymś w rodzaju pamiętnika, jednak nie pisałam tu nigdy o pierwszej miłości, przyjaźniach czy o osobach, które kiedyś były mi bliskie. Uważam, że istnieje pewien rodzaj prywatności, której nie powinno się przekraczać. Jak pewnie wielu z was mogło zauważyć, od czasu założenia tego bloga wstawiałam tu bardzo dużo zdjęć. Fotografia jest czymś dla mnie bardzo ważnym. Pasją, która pozwala ująć piękne dla mnie chwile na obrazie. Przez ostatnie tygodnie, jednak nie fotografowałam za wiele. Czułam, że wszystkie moje prace były niewystarczające. Ocenianie innych i porównywanie ich do prac innych sprawiło, że zwątpiłam czy to jest ten kierunek w którym chce iść.Czy są one na tyle indywidualne, by nazywać je moimi? Czy nie są one podświadomą kopią innych? Im więcej pojawiało się pytań, tym bardziej oddalałam się od tego, co lubię robić najbardziej na świecie. Często w postach pojawiał się temat zmian. Był on obecny przez cały czas. Im więcej zmian robiłam, tym bardziej starałam się odnaleźć własny styl, kierunek, którym będę podążać. Nie było to związane tylko z fotografią, ale i próbą poznania siebie. Własnego charakteru, wad i zalet. Wrócenia do utraconej pasji jaką jest pisanie postów, opowiadań, fotografia czy chociażby rysowanie. Potrzebowałam czasu, by poznać kim naprawdę jestem i zrozumieć, że każdy mały element dotyczący mnie tworzy indywidualność. Co sprawia, że to co robisz, staje się wyjątkowe i ważne. Spotkałam się z sytuacją, gdy pojawiła się osoba w moim życiu, która zaczęła mnie naśladować z wyglądu i zainteresowań.

UWAGA INNYCH

Nie byłam pewna dlaczego to robi. Potrafiła ubrać się jak ja, zrobić ten sam makijaż co ja, mieć te same zainteresowania co ja w tej samej chwili co ja. Moje pierwsze myśli mówiły, iż nie ma we mnie nic wyjątkowego.Dlaczego akurat ja? Przecież jestem przeciętna. Z czasem zaczęłam zagłębiać się w to kim jestem. Miałam wrażenie, że ta osoba kradnie moją indywidualność, bez której byłabym nikim. Jednak uświadomiłam sobie, że coś takiego byłoby absurdem. Wszystko co robimy składa się na naszą indywidualność, czyniąc nas przy tym wyjątkowymi. Jeśli ta osoba widziała coś wspaniałego to w porządku, jeśli nie-trudno. Mógł to być sposób (naprawdę marny) na zwrócenie na siebie uwagi, jednak wiedziałam, że to było chwilowe. Dlaczego? Nie ma takiej drugiej osoby jak ja, czy ty. Każdy z nas jest indywidualną jednostką, posiadającą własne przeżycia, marzenia, plany, a przede wszystkim styl. Tego nie da się tak po prostu odebrać.

Myślę, że każdy z nas czasem potrzebuje przerwy. Chwili wytchnienia, która da nam szanse poukładać sobie wszystko w głowie, nabrać sił do dalszej pracy. Z perspektywy czasu widzę, że pozwoliła mi ona, spojrzeć na sprawę z innej strony, odnaleźć przy tym siebie i uodpornić się na negatywną opinię innych. Indywidualność to rzecz wyjątkowa, którą powinno się pielęgnować, a nie zatracać. To ona pokazuje kim jesteśmy i jacy jesteśmy. Ona tworzy nas.