POROZMAWIAJMY!

3 SIERPIEŃ 2018

W blogosferze możemy znaleźć mnóstwo wpisów osób polecających różnego rodzaju produkty wielu marek. Recenzje, przemyślenia,refleksje, jednak są wciąż tematy, które są pomijane, przeistaczane lub przekłamywane. Dzisiaj przedstawię wam trzy z nich o których (moim zdaniem) powinno się mówić częściej!

zdrowie psychiczne

Od zaburzeń odżywania, przez zaburzenia obsesyjno-kompulsywnych, do uzależnień. Ten temat nie powinien być tematem do wyśmiewania ani określania tego, jako mała błachostka. Każdy z nas powinien zadbać o swoją psychikę oraz ciało. Słuchanie jest bardzo ważnym elementem w całym procesie. Nie powiniśmy bać się prosić o pomoc, ani mówić o swoich uczuciach. Jeśli czujesz, że nie dajesz rady i przytłaczają Cię pewne sprawy, nie bój się prosić o pomoc. Jesteśmy tylko ludźmi, a każdy z nas zasługuje na szczęśliwe życie.

Akceptacja swojego ciała

Ostatnio spotkałam się z dziwnymi opiniami, gdzie osoby szczupłe, chude oceniane są jako "zły model odżywianie", a mam wrażenie, że w mediach społecznościowych (i nie tylko!) dochodzi do pewnego absurdu, gdzie oceniana jest sylwetka osób, które mają specyficzną genetykę. Duży nacisk kładzie się na "zdrowe odżywianie", a osoby z inną budową ciała niż ta na wybiegach, traktowana jest wyśmiewczo. Myślę, że w tym wszystkim bardzo ważny jest złoty środek.
Co mam na myśli? Dostarczenie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, nie katowanie, nie przeciążanie swojego ciała zbyt dużą ilością ćwiczeń, a przede wszystkim unikanie głodówek (bo to najgorsze, co można zrobić!)

Sukcesy

Gdy osiągniesz sukces, nawet mały, nie powinno się go ukrywać w cieniu. Radość po osiągnięciu wyznaczonego celu jest niesamowita. Dobrze jest mieć kogoś, z kim możesz się podzielić nowiną. Jeśli nie masz takiej osoby, to żaden wstyd! Masz prawo mieć dumę ze swoich osiągnieć. Nawet tych najmniejszych i z pozoru banalnych. Każdy najmniejszy wykonany krok niech prowadzi Cię dalej. Nie podawaj się i dąż do wykonania wszystkich. Osoby, które osiągneły swoje cele też miały obawy i trudne momenty. Pamiętaj, że to sprawia, iż są one warte walki.

Dawno mnie nie było, także możecie podawać swoje blogi z komentarzem. Każdy blog odwiedzę. Dajcie także znać jakie są wasze 3 tematy, o których powinno się mówić częściej.